Aktualności

09-05-2011Zrób coś dobrego dla siebie, środowiska naturalnego i innych!

Coraz częściej słyszymy o globalnym ociepleniu klimatu, obserwujemy trzęsienia ziemi, trąby powietrzne, tajfuny, powodzie, etc. Zastanawiamy się czemu to wszystko ma miejsce i jak do tego dochodzi.

Odpowiedź jest prosta – w dobie rozwoju cywilizacyjnego otaczający nas świat także się zmienia: powstające w miejsca lasów osiedla mieszkaniowe, coraz większe zużycie energii elektrycznej w celu oświetlenia coraz większych obiektów, dymiące kominy, coraz większa ilość elektro śmieci przybliża nas do zagłady ekologicznej. Ale możemy temu wszystkiemu zapobiec lub przynajmniej w znacznym stopniu spowolnić te procesy poprzez zmianę złych nawyków i troskę o środowisko naturalne. Wystarczy naprawdę niewiele, by ochronić naszą planetę i nas samych przed licznymi zagrożeniami. 

Zastanówmy się jak wiele niepotrzebnych sprzętów elektronicznych leży nieużytecznych w naszych domach? Czy każdy z nas zastanawiał się kiedykolwiek do czego może jeszcze posłużyć telefon komórkowy, który leży w naszej szufladzie? Ten z pozoru niepotrzebny telefon, dla kogoś innego może okazać się bardzo cenny, a dlaczego? Podpowiadamy kilka możliwości „podzielenia” się niepotrzebnym urządzeniem z innymi.

Sprzedając swój stary telefon do serwisu StaryTelefon.pl, po otrzymaniu zapłaty możesz:

•    przekazać całość kwoty lub jej część na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego współpracującej z serwisem.

•    wziąć udział w jednej ze zbiórek organizowanych przez fundacje współpracujące ze StaryTelefon.pl

Dodatkowo możesz ochronić naszą planetę i środowisko naturalne przed elektrośmieciami – Twój nieużywany telefon trafi w odpowiednie miejsce i zostanie wykorzystany w profesjonalny sposób odpowiedni do jego stanu technicznego.

Dla fundacji charytatywnych
każdy telefon jest cenny i przekłada sie na możliwość zrealizowania konkretnych celów.

Poniżej kilka przykładów ile może zdziałać przysłowiowy stary telefon:

•    Już nawet dwa stare telefony mogą pomóc spełnić czyjeś marzenie. Od kilku miesięcy serwis Stary Telefon.pl wraz z Fundacją Dziecięca Fantazja realizuje program partnerski w ramach, którego każdy klient serwisu może przekazać całość bądź część kwoty uzyskanej ze sprzedaży swojego starego telefonu na rzecz fundacji. Oto kilka przykładów marzeń dzieci – przekonaj się sam jak wiele może zdziałać Twój stary telefon :

o    zakup konsoli Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB może zostać sfinansowany dzięki nawet 17-ciu  telefonom;

o    grę Fifa 2011 (X360) można kupić ze środków uzyskanych ze sprzedaży 2 telefonów;

o    aparat fotograficzny Nikon D90 może trafić do kogoś dzięki  44 telefonom;

o    Wyjazd do Disneylandu (1 os. dorosła i 1 dziecko) może zostać sfinansowany ze sprzedaży 57 telefonów.

Prawda, że warto?


•    Za każde 100 telefonów z kolorowym wyświetlaczem organizatorzy oferują bezpłatne zajęcia edukacyjne na temat gospodarki odpadami w Centrum Edukacji Ekologicznej dla Zrównoważonego Rozwoju w Poznaniu, połączone ze zwiedzaniem sortowni odpadów. 

Usuń Graty z Chaty! – akcja przeprowadzona we współpracy z Fundacją ProTerra, skierowana do wszystkich osób, które chciały pozbyć się nieużywanych telefonów. Zbiórki odbywały się w przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjalnych, licealnych, urzędach, supermarketach, na uczelniach w Poznaniu i okolicach. Celem było uzbieranie jak największej ilości zużytych telefonów komórkowych i przekazanie ich do firmy StaryTelefon.pl w celu przywrócenia im życia lub dokonania recyklingu. Akcja stanowiła jedną z form edukacji prowadzonej w ramach programu “Akademia Zrównoważonego Rozwoju” objętego Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Grono organizacji i Fundacji współpracujących z serwisem stale się powiększa. W tym roku Stary Telefon nawiązał ścisłą współpracę z Fundacją Nasza Ziemia. Pozostałe organizacje to min.: Fundacja „Dziecięca Fantazja”, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Niezapominajka i wiele innych.

Listę organizacji współpracujących z serwisem StaryTelefon.pl można znaleźć: www.starytelefon.pl
wstecz
Copyright © 2004-2016 tartaki.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.